Обласний онлайн-конкурс з астрономії

Інформаційно - методичні матеріали

щодо організації та проведення обласного онлайн-конкурсу з астрономії
в рамках Віртуальної аерокосмічної школи у 2024 році

І. Загальні положення

1.1. Обласний конкурс з астрономії в рамках Віртуальної аерокосмічної школи  (далі − Конкурс) проводиться відповідно до Положення, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 13.11.2017 року  № 1468“Про затвердження Положення про Всеукраїнські відкриті заходи із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямів технічної творчості серед дітей та учнівської молоді”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.12.2017 року за № 1471/31339, з метою пробудити в учнів інтерес до поглибленого вивчення фізики, астрономії, історії космонавтики на основі розвитку творчого мислення та дослідницьких здібностей.

1.2. Основними завданнями обласного Конкурсу є:

сприяння популяризації серед учнів вивчення астрономії; викликати інтерес до оволодіння більш ґрунтовними та глибокими знаннями у сфері фізики, астрономії, космонавтики; виявлення учнів, які мають хист та здібності до аерокосмічних досліджень

1.3. Інформація про проведення обласного конкурсу з астрономії в режимі онлайн розміщується Дніпропетровським обласним центром науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді на своєму сайті та сайті Віртуальної аерокосмічної школи.

1.4. Враховуючи рекомендації щодо діяльності закладів освітив умовах правового режиму воєнного стану в Україні, забезпечивши безпеку учасників освітнього процесу, Конкурс проводиться в режимі онлайн.

ІІ. Умови проведення конкурсу

2.1. Для організації та проведення Конкурсу створюються оргкомітет та журі, склад яких затверджується департаментом освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

2.2. Оргкомітет вирішує всі питання, пов’язані з підготовкою та проведенням Конкурсу, забезпечує організаційно-методичну допомогу колективам та окремим учасникам, створює журі зі спеціалістів.

2.3. Конкурс проводиться у квітні-травні  2024 року.

2.4. Строки проведення конкурсу:

Конкурс проводиться у два етапи:

І-ий етап – заочний. До 28.04. 2024 року необхідно:

1. Заповнити електронну гугл форму заявки за посиланням  https://bit.ly/3DD3ReF

2.  Надіслати проєкт у форматі презентації (не більше 8-10 слайдів) в середовищі Power Point або Google Slides та тези творчої роботи на електронну адресу [email protected]

Тези (текст обсягом 1 сторінка) викладаються в довільній формі і дають стислу характеристику змісту роботи із визначенням основної мети, актуальності та завдань дослідження. Також в них зазначаються висновки та отримані результати проведеної роботи.

ІІ-ий етап – захист конкурсних проєктів в режимі онлайн за окремим графіком 01.05.- 02.05.2024 року.

2.5. Заявку від навчального закладу на всіх учасників конкурсу
(див. додаток) необхідно надіслати в електронному вигляді до 28.04.2024 року на електронну адресу: [email protected]

ІІІ. Учасники конкурсу

3.1. Учасниками Конкурсу можуть бути учні ліцеїв, гімназій, загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів незалежно від їхнього типу, форми власності та підпорядкування, яких цікавлять різноманітні аспекти у вивченні астрономії, які виявляють схильність до науково-дослідницької роботи, прагнуть розкрити свої творчі здібності.

3.2. Всі учасники конкурсу поділяються на 2 вікові групи:

- 5-8 клас;

- 9-11 клас

Переглянути документ повністю>>>

Зареєструватися на участь в онлайн-конкурсі >>>