Очна аерокосмічна школа

З 24 по 26 листопада  2015 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Дніпропетровський обласний центр науково-технічної  творчості та інформаційних технологій учнівської молоді» відбулись заняття  обласної очної Віртуальної аерокосмічної школи. Слухачами очної школи стали учні міст Дніпропетровська, Кривого Рогу, Нікополя, Марганця, Жовтих Вод, Новомосковська та Новомосковського району.

Програма перебування учнів в школі була насиченою. В перший день занять в школі учні відвідали фізико-технічний факультет ДНУ ім. Олеся Гончара. З ними спілкувалися: заступник декана факультету з навчального процесу Сидоров Олексій Анатолійович, завідуючий  кафедрою двигунобудування Мітіков Юрій Олексійович, викладач кафедри проектування та конструкцій летальних апаратів Шевцов Василь Юхимович.  Вони  розповіли про історію факультету, роботу вчених, досягнення в галузі  космічних досліджень, співпрацю з конструкторським бюро «Південне». Юрій Олексійович показав лабораторії, де  учні змогли наочно побачити вузли двигунів, що виводять ракети на орбіту та розв’язати декілька цікавих задач. Також слухачі школи зацікавились роботою  кафедри проектування та конструкцій летальних апаратів та  систем автоматичного управління.

На другий день перебування в школі учні побували на екскурсії на державному підприємстві «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» ― одному з важливіших європейських промислових гігантів, на якому освоєно виробництво ракетно-космічної техніки. Учні наші відвідали цех, в якому відбувається основне збирання ракет. Всі були вражені.

Після екскурсії по місту слухачі відвідали  Дніпропетровський міський планетарій, де мандрували зоряним небом. Мандрівка була цікавою. Після обіду з учнями працювали викладач  фізики і астрономії – Нікіфорова Тетяна Іванівна та керівники  гуртків обласного центру Янченко Валентина Миколаївна та Шевцов Василь Юхимович.

На третій день учні школи працювали в національному центрі аерокосмічної освіти молоді України. Досвідчені науковці провели  екскурсію для учнів у виставковому залі, а потім – лекційно-практичні заняття. З дітьми працювали завідуючий  організаційно-інформаційним центром НЦАОМУ Федоренко Ірина Володимирівна, яка розповіла слухачам про історію становлення ракетобудування, та керівник ракетомодельного гуртка Бондаренко Сергій Григорович, який провів екскурсію у лабораторію.  Лекції дітей зацікавили. У лабораторії учні побачили як будують макети ракет.

Після перерви підведені підсумки роботи школи, розглянуті деякі пропозиції. Під час перебування у школі для слухачів провели екскурсію по місту, а також організували відвідуванні міської ялинки ввечері.

Впевнені, що  робота очної Віртуальної аерокосмічної школи була вдалою.

Оргкомітет очної школи.

ПОЧАВСЯ ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС НА УЧАСТЬ В ОЧНІЙ ВІРТУАЛЬНІЙ АЕРОКОСМІЧНІЙ ШКОЛІ

24-26 листопада 2015 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді» відбудуться заняття в очній Віртуальній аерокосмічні школі.

Для участі в школі запрошуються учні 6-11 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів освіти.
Команда складається з чотирьох учасників та одного супроводжуючого.

Попередню заявку на участь в очній школі необхідно до 18 листопада 2015 року заповніть за посиланням:

Заявку відповідного зразка надати при реєстрації. (СКАЧАТИ)

Тел. для довідок: (056)-372-36-81, Ричко Неля Іванівна