ОБЛАСНА ОЧНА АЕРОКОСМІЧНА ШКОЛА-2016

27 лист. 2016
З 22 по 24 листопада 2016 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді» відбулись заняття обласної очної Віртуальної аерокосмічної школи.

З 22 по 24 листопада  2016 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Дніпропетровський обласний центр науково-технічної  творчості та інформаційних технологій учнівської молоді» відбулись заняття  обласної очної Віртуальної аерокосмічної школи.         Слухачами очної школи стали 50 учнів з міст Дніпро, Кривого Рогу, Нікополя, Марганця, Жовтих Вод та Новомосковського району.

Програма перебування учнів в школі була насиченою.

У перший день занять в школі учні відвідали фізико-технічний факультет ДНУ ім. Олеся Гончара. З ними спілкувалися: виконуючий обов’язки декана факультету Давидов Сергій Олександрович, заступник декана факультету з навчального процесу Сидоров Олексій Анатолійович, завідуючий  кафедрою двигунобудування Мітіков Юрій Олексійович, викладач кафедри проектування та конструкцій летальних апаратів Шевцов Василь Юхимович та інші.  Вони  розповіли про історію факультету, роботу вчених, досягнення в галузі  космічних досліджень, співпрацю з конструкторським бюро «Південне». Юрій Олексійович показав лабораторії, де  учні змогли наочно побачити вузли двигунів, що виводять ракети на орбіту та розв’язати декілька цікавих задач. Слухачі школи зацікавились роботою кафедри проектування та конструкцій летальних апаратів та  систем автоматичного управління, а також розробками кафедри технології виробництва, де вони побачили роботу 3D-принтера по формуванню конструкцій заданої геометрії, ознайомились з обладнанням передачі та прийому сигналів космічних апаратів.

На другий день перебування в школі учні побували на екскурсії на державному підприємстві «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» ― одному з важливіших європейських промислових гігантів, на якому освоєно виробництво ракетно-космічної техніки. Учні наші відвідали цех, в якому відбувається основне збирання ракет. Всі були вражені.

Після екскурсії по місту слухачі відвідали  Дніпропетровський міський планетарій, де мандрували зоряним небом. А після відвідування планетарію діти побували у парку ракет, де громадська організація Zirka life проводила день астрономії та космонавтики. Слухачі школи прийняли активну участь у заході. Особливо їх зацікавив майстер клас з виготовлення макету Землі з планетами.

Після обіду з  учнями провели заняття викладач  фізики і астрономії – Нікіфорова Тетяна Іванівна, керівник астрономічного гуртка Мізіченко Тетяна Михайлівна та керівник гуртка психології  обласного центру Янченко Валентина Миколаївна. Лекції та практичні заняття учням дуже сподобались.

На третій день учні аерокосмічної школи працювали в національному центрі аерокосмічної освіти молоді України. Досвідчені науковці провели  екскурсію у виставковому залі, а потім – лекційно-практичні заняття. З дітьми працювали завідуючий  організаційно-інформаційним центром НЦАОМУ Федоренко Ірина Володимирівна, яка розповіла слухачам про історію становлення ракетобудування, та керівник ракетомодельного гуртка Бондаренко Сергій Григорович, який провів екскурсію лабораторією ракетобудування.  У лабораторії учні побачили як будують макети ракет.

Робота очної Віртуальної аерокосмічної школи була вдалою, цікавою та пізнавальною.

Ричко Неля Іванівна,
методист КПНЗ «ДОЦНТТ та ІТУМ»