ОБЛАСНА ОЧНА АЕРОКОСМІЧНА ШКОЛА-2013

3 груд. 2013
З 27 по 29 листопада 2013 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді» відбулись заняття третьої обласної очної Віртуальної аерокосмічної школи. Слухачами очної школи стали учні міст Дніпропетровська, Новомосковська та Жовтих Вод. Дніпропетровськ представляли школи районів: Самарського (№39, 70), Кіровського (№ 9, Хіміко-екологічний ліцей), Ленінського (№ 4, 94, 85, 141, гімназія Ленінського району, Станція юних техніків), Індустріального (№113), Жовтневого (№66), Амур-Нижньодніпровського (№44, фінансово-економічний ліцей), Красногвардійського (№62). Програма перебування учнів в школі була насиченою.

В перший день заняття проводились в обласному центрі. Всі учасники школи відвідали пересувний планетарій, після чого обмінялися своїми враженнями. Після невеличкої перерви з учнями працювали викладач : фізики і астрономії – Нікіфорова Тетяна Іванівна та керівник астрономічного гуртка обласного центру Мізіченко Тетяна Михайлівна, психолог Янченко Валентина Миколаївна. Окрім лекційних  з учнями провели практичні заняття.

На другий день учні школи працювали в національному центрі аерокосмічної освіти молоді України. Досвідчені науковці провели  екскурсію для  учнів у виставковому залі, а потім – лекційно-практичні заняття. З дітьми працювали кандидат технічних наук, доцент Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара Шевцов Василь Юхимович та  зав. організаційно-інформаційним центром НЦАОМУ Федоренко Ірина Володимирівна. Лекції дітей зацікавили

На третій день перебування в школі учні відвідали фізико-технічний факультет ДНУ ім. О.Гончара. З ними спілкувалися: декан факультету Петренко Олександр Миколайович, який розповів про історію факультету, його космічні досягнення, та усі завідуючі кафедрами. В лабораторії двигунобудування  учні змогли наочно побачити вузли двигунів,що виводять ракети на орбіту та розв’язати декілька цікавих задач. Слухачів зацікавила кафедра робото механічних систем та комплексів.

Після перерви підведені підсумки роботи школи, розглянуті деякі пропозиції.

Впевнені, що  робота очної Віртуальної аерокосмічної школи була вдалою.