Автобіографія

28 бер. 2013
Автобіографія КАДЕНЮКА Леоніда Костянтиновича

КАДЕНЮК Леонід Костянтинович  -

Перший космонавт України, Герой України, кандидат технічних наук, космонавт-випробувач, льотчик-випробувач 1-го класу, генерал-майор авіації, народний депутат України IV скликання, державний службовець 1-го рангу.

Народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області в сім’ї вчителів. Українець.

У 1967 році закінчив Клішковецьку середню школу зі срібною медаллю і поступив у Чернігівське Вище військове авіаційне училище льотчиків (ЧВВАУЛ), яке закінчив у 1971 році.

У період з 1971 по 1976 роки проходив службу льотчиком-інструктором у ЧВВАУЛ.

У 1976 році був відібраний до загону космонавтів СРСР.

У 1977 році закінчив Центр підготовки льотчиків-випробувачів Військово-Повітряних Сил СРСР і отримав кваліфікацію «льотчик-випробувач».

У 1985 році поступив на навчання в Московський авіаційний інститут, який закінчив у 1989 році за спеціальністю «інженер-механік».

Льотчик-випробовувач 1-го класу. Упродовж льотної роботи літав на 56 типах та  модифікаціях  літаків різного призначення, переважно винищувачів. Брав участь у створенні та льотних випробуваннях авіаційних та космічних систем, а також  льотних випробуваннях літаків 3-го та 4-го поколінь: МіГ-23, МіГ-25, МіГ-27, МіГ-29, МіГ-31, Су-25, Су-27.

За час підготовки до космічних польотів пройшов унікальні інженерну і льотну підготовки. При цьому вивчив космічні кораблі «Союз», «Союз-ТМ», багаторазовий транспортний космічний корабель (БТКК) «Буран», орбітальну станцію «Салют», частково – орбітальний комплекс «Мир».

З 1996 по 1998 роки – працював на посаді наукового співробітника Інституту ботаніки Національної академії наук України,  м. Київ.

З 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив орбітальний космічний політ (місія STS-87).

Генерал-майор (19.01.1998). На протязі 1998-2002 років обіймав посади начальника управління авіації військ ППО України, помічника Президента України з питань авіації і космонавтики, заступника Генерального інспектора Генеральної військової інспекції при Президентові України, радника Президента України з питань авіації і космонавтики.

У 2002 році був обраний народним депутатом України від виборчого округу №205 Чернівецької області. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і  оборони.

03 грудня 1999 року присвоєно звання «Герой України» з врученням Ордена «Золота Зірка». Нагороджений орденами «За мужність» 1 ст.,                            «За примноження добра на Землі», «Св. Архистратига Божого Михаїла»,                     «За заслуги» III ступеня), 10-ма медалями.

Присвоєні звання: «Почесний професор Чернівецького державного університету», «Почесний професор університету» Полтавського державного технічного університету ім. Ю.Федьковича, «Почесний професор Національного транспортного університету» (Київського). Отримав почесне звання «Народний посол України.

Автор 5 наукових праць та художньо-публіцистичної книги «Місія – Космос», яка стала кращою книгою 2009 року в Україні та за яку нагороджений дипломом «Гран – Прі» в номінації «Вибір читача» на ХIII Харківському фестивалі «Світ книги» (2011 р.).

Радник прем`єр-міністра України на громадських засадах. Дійсний член українського товариства «Інтелект нації». Член колегії Державного космічного агентства України. Член правління Українсько-Німецького Форуму. Член правління Українського молодіжного аерокосмічного об`єднання «Сузір`я». Віце-президент Аерокосмічного товариства України.