Знавці космічного простору мешкають на Дніпропетровщині!

4 жовт. 2016
21– 23 вересня 2016 року, на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді пройшов традиційний Всеукраїнський колоквіум школярів „Космос. людина. Духовність.” У колоквіумі прийняли участь 10 команд з 10 областей України: Волинської, Вінницької, Закарпатської, Дніпропетровської, Житомирської, Полтавської, Сумської, Рівненської, Черкаської та Київської. Членами журі були професори та кандидати наук фізичного факультету Державного вищого навчального закладу „Ужгородський  національний університет”.

Всеукраїнський колоквіум школярів „Космос. Людина. Духовність.” У колоквіумі прийняли участь 10 команд з 10 областей України: Волинської, Вінницької, Закарпатської, Дніпропетровської, Житомирської, Полтавської, Сумської, Рівненської, Черкаської та Київської. Членами журі були професори та кандидати наук фізичного факультету Державного вищого навчального закладу „Ужгородський  національний університет”.

Під час змагань учасники проходили два етапи. Першим етапом було написання тестових профільних завдань з астрономії, а другим - захист науково-дослідницьких робіт. В ході палких дискусій з учасниками та членами журі учні презентували багато нового та цікавого.  Учасники представили роботи у восьми секціях: „Космос у лабораторії”, „Крізь простір і час”, „Твої можливості, людино”, „Українці в космосі”, „Лицар Духу”, „Суперкнига”, „Кінець світу”, „Краса врятує світ”. Наша команда гідно представила Дніпропетровську область, результат –двоє переможців і одна призерка.

Переможцями стали учні комунального закладу освіти „Фінансово- економічний ліцей”, вихованці гуртка „Астрофізика” комунального
позашкільного навчального закладу „Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді” (керівник Нікіфорова Т.І.): у секції „Крізь простір і час” найкращий результат з тестування та найвищі бали за захист робіт отримав учень 11 класу Гаркавенко Дмитро зі своєю роботою „Методи зв’язку в навколоземному просторі та космосі”; у секції “Кінець світу” перше місце посів учень 11 класу Селіванов Валерій зі своєю роботою „Астероїдна небезпека планеті Земля”, ІІ місце посіла учениця 11 класу комунального закладу освіти „Середня загальноосвітня школа № 5” та вихованка гуртка „Цікава астрономія” комунального позашкільного навчального закладу “Cтанція юних техніків” Дніпропетровської міської ради (керівник  Мізіченко Т.М.) Загребельна Марина у секції “Твої можливості людина” з роботою “Дифракційний спектроскоп”.

Під час подорожі до Закарпаття учні не тільки змагалися, а й відвідали історичні пам’ятки міста Ужгород, старовинний замок "Сент-Міклош" у Чинадійово. По дорозі додому, у місті Київ учні відвідали Водно-інформаційний центр та прийняли участь у флешмобі в підтримку миру на набережній Дніпра, біля річкового вокзалу нашої столиці.

Конкурс закінчився, але спогади про нього залишаться надовго. І не тільки спогади, а й нові друзі та знайомі.
Вітаємо наших переможців!